Küçük islere önem veren adam büyük isler basaramaz. (La Rochefoucauld)

 

 
Ana Sayfa Maç Sonuçları Oyun Video Eğlence Fıkralar Müzik Dinle Şarkı Sözleri Güzel Sözler

 Ana Sayfa
 Canlı Maç Sonuçları
 Oyun
 Video
 Eğlence
 Evet Hayır
 Program
 Fıkralar
 Şiirler
 Şarkı Sözleri
 Güzel Sözler
 Bilgi Yarışması
 Canlı Tv
 Resimler
 Rüya Tabiri
  Astroloji
 Döviz Bilgileri
 Hava Durumu
 Müzik Dinle
 Yemek Tarifleri
 Msn Messenger
 Kadın Sağlık Güzellik
 İngilizce Sözlük
 Dini / Harika
 İtiraf
 Favorilere Ekle
 İletişim
 

  Erkeğin hassas bölgeleri

 


Erkeğin hassas bölgeleri

İnsan gövdesindeki cinsel uyarı bölgeleri ya da cinsel uyarıya yatkın bölümler yalnızca üreme organları değildir. Erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi az ya da çok uyarılabilecek nitelikte en büyük organ tüm gövdeyi kaplayan deridir.

Erkekler de okşanmaktan, masaj yapılmasından çok hoşlanırlar. Kadınlarda bu hassasiyet özellikle sevişmenin ilerleyen anlarında orgazma katkıda bulunabilecek düzeyde olabilir. Erkekte hassas diğer bölgeleri şöyle sıralayabiliriz.

Penis
Penisin çeşitli bölümleri arasında en duyarlı olanı, glans adı verilen penis ucudur. Bunun da özellikle alt bölümü, idrar deliğinin tam alt gerisinde bulunan kısım (resimde sarı ile işaretli alan), en duyarlı yanıdır. Penisin sapı ve özellikle köküne (testislere) yakın bölümü en az duyarlı bölgedir. Bununla birlikte, ritmik olarak uygulanan bir uyarıya karşılık verir.

Erken boşalma sorunu yaşayan erkekler veya boşalmasını geciktirmek isteyen erkekler bu (sarı) en hassas bölgeyi fazla uyaracak pozisyonlardan kaçınmalıdırlar. Penisin vajinaya süreki giriş çıkış yaptığı sığ derinlik gerektiren pozisyonlarda vajina girişindeki kaslar iç kısımlara göre daha sıkı olduğundan bu sarı bölgenin daha fazla uyarılmasıyla erken boşalma yaşayabilirsiniz.

Zaman zaman cinsel isteği artan erkeğin kabaran duygularını dindirmek için bayanların yapabileceği hızlı bir sevişmede eğer erkeğinizi (örneğin elle veya oral yoldan) çabuk boşaltmak istiyorsanız özellikle penisin ön üst kısmına masaj yaparak bunu sağlayabilirsiniz.

Ancak ön sevişme sırasında erkeğin pensini okşuyorken veya ağızla uyarıyorken erkeğin erken uyarılmaması için bu bölgeye değil daha çok penisin alt, sap kısımlarına ve testislerine dokunmalısınız. İki ellei göbekten penisin kök kısmına doğru yapılan masaj hem erkeği heyecanlandıracak hem de penise daha çok kan toplanması ile ereksiyonu daha sertleştirecektir.

Testis Torbaları (Scrotum)
Cinsel uyarı ile doğrudan doğruya pek ilişkisi yoktur. Bazı erkekler, testis torbalarının avuç içinde tutulup parmaklar ile uyarılmasından veya testislerinin emilip yalanmasından coşku duyarlar. Çoğu erkek ise testis torbaları biraz fazla sıkıldığı zaman acı duyarlar. Ne kadar sıkacağınızı eşiniz size söyleyebilir. Zamanla siz de uygulayabileceğiniz kuvveti öğrenirsiniz. Testisler hassas organlardır.

Bu nedenle futbol maçlarında serbest vuruş yapacak oyuncunun karşısında baraj kuran oyuncular elleriyle testislerini korurlar. Zira karşı taraf topa sizin kadar düşünceli vurmayacaktır. Bir erkeği etkisiz hale getirmek için testislerine diz veya tekme atan kadınları filimlerde görmüşsünüzdür. Siz bunu istemiyorsanız onlara yine de nazik davranın.

Testis torbalarının bir avantajlı yanı vardır: cinsel birleşme sırasında kadının gövdesine hafifçe değerler ve bu çoğu kez kadına zevk verir.

Apış Arası
Penis kökü (ya da kadında döl yolu ağzı) ile anüs (makat) arasında kalan bölge dokunmaya karşı duyarlıdır. Bu bölgenin orta bölümü özellikle basınca karşı duyarlıdır. Bu sebeple özellikle ön sevişme sırasında parmaklarla hafifçe uyarılması, avuçlanması ve bir miktar bastırılması oldukça uyarıcıdır.

Anüs (makat)
Bu bölgedeki cinsel duyular kişiye ve ruhsal etkilerin derecesine göre değişir. Makat ile cinsel organ aynı kaslar ile birbirlerine bağlı olduklarından, gerek erkekte gerekse kadında, cinsel organlar uyarıldığı zaman makat küçülür ve makat uyarıldığı zaman da, cinsel organlar kasılır. Bu bölge de ön sevişmede parmakların okşayarak dokunmasına, hafif basınç uygulanmasına karşılık verecektir. Oral seskin de bir parçası olabilen anüsün cinsel ilişki öncesinde temizliğine özel önem verilmelidir.

Ağız
Dudaklar, dil ve ağızın diğer bölümlerinde, en az cinsel organlarda olduğu kadar cinsel duyu bulunmaktadır. Memeler ya da cinsel organlar uzun uzun öpüldüğünde cinsel coşku geniş ölçüde artar.

Kaba Etler (Kalçalar)
Kaba ellerdeki kaslar kasıldığı zaman cinsel coşku artar. Bu nedenle, cinsel birleşme sırasında gerek kadın gerekse erkekler, bilinçli ya da bilinçsiz olarak kaba etlerinde bulunan kasları kasarlar. Bu kasılmanın sonucu olarak makat da küçülür ve böylece cinsel organlar uyarılmış olur, döl yolu kasları gerilir, döl yolu ağzı daralır; erkekte ise penis sertleşir.

Bacaklar
Bacakların iç bölümleri cinsel uyarıya karşı keskin bir tepki gösterirler.

Diğer Bölgeler Bazı kimselerin gövdelerinde, yukarda sayılanların yanı sıra gelişmiş bir takım cinsel uyarı bölgeleri vardır. Bunlar genellikle, gözler, kulaklar, ense, boyun, koltuk altları, göbek, karın, bel, sırt, kasıklar, göğsün iki yanı ve bunların çevresindeki bölgelerdir. Saçların ve bazı bölgelerdeki kılların hafif hafif okşanması da bazı durumlarda cinsel duyguları uyandırabilir

     Erkeğin hassas bölgeleri Konusu 63843 kere okundu.
Bu sayfayının linki aşşağıdadır :
" onClick='this.select();'>

 

Sponsor Bağlantılar

   

Oyun :Binlerce Oyun Kategori Halinde
Video :Yüzlerce Video sizler için hazırlandı.
Fıkralar : On binlerce Fıkra Kategoriler halinde
Şarkı Sözleri : 7Bin Tane Şarkı Sözü
Güzel Sözler : Harika kategoriler halinde sözler
Bilgi Yarışması : Bilginizi test edebilirsiniz
Resimler: Yüzlerce resim kolay ve hızlı kullanım
Rüya Tabiri :Rüya tabiri sitemizde mevcuttur
Günlük Burç: Günlük Burçlar Her gün yenilenir
Döviz Bilgileri : Anlık Döviz Kurları Güncellenir
Yemek Tarifleri: Çeşitli yemek tarifleri
Msn Messenger:Msn Nickeleri, ifadeleri, programları vs
İngilizce Sözlük:Türkçe İngilizce - İngilizce Türkçe çeviri
Dini / Harika: Dini Bölüm çeşitli konular tavsiye edilirDiğer Cinsellik Konuları

Meme ameliyatYoğurt maskesiZevk ve mutlulukGelinlik modelleriÇocuk Gençlerde Baş Ağrısı 
Ana Sayfa   /   Oyun   /   Video   / Eğlence   /   Program   /   Fıkralar   /   Şiirler   /   Şarkı Sözleri/   Hakkında

12345678910111213 1234567891010123456789101112131415161718192021222324252627282930313233  1012112123 1231234567

Copyright © 2007 Tüm Hakları Saklıdır